Praktická část s Martinem Komárem

PRAXE MARMOVÉ TERAPIE
Teorie, diagnostika, manipulace, masáž

Vede Martin Komár

Jedinečná příležitost nechat se vést skutečnými mistry v oboru,
ájurvédským lékařem Dr. Neelem Venugopalem
a
jeho přímým žákem Ing. Martinem Komárem


Aktuální termín a místo konání praktické části:

26. – 28. ledna 2024, Pardubice
(místo konání: studio Duhové zvonky)

Výuka probíhá tři celé dny, od pátku do neděle, vždy od 10.00 do 18.00 hod.


Nezbytným předpokladem přihlášky k praktické části výcviku je absolvování Úvodu do marmové terapie (online).

Na kompletní základní výcvik (teorii online a praktickou část) můžete navázat nadstavbovým kurzem pokročilé práce s marmami pod osobním vedením Dr. Venugopala. Koná se jednou za čtyři roky.

***

Hlavní náplní praktického kurzu je rozbor jednotlivých marmových bodů, jejich účinků, způsobů manipulace a jejich pokrytí speciálními masážními tahy. Součástí ošetření je vždy i podpora proudění energie v těle. Úvodní online kurz zahrnuje představení základních principů ájurvédy, které jsou nutné k pochopení práce s marmovými body, tudíž se ho mohou zúčastnit všichni i bez znalosti ájurvédy. Marmový terapeut musí umět pracovat i sám se sebou, a proto se naučíme techniky práce s dechem a soustředění, které vytříbí naše vnímání.

Barbora Hu o kurzu s Dr. Venugopalem v roce 2017

Základní výcvik marma terapie s Dr. Neel Venugopalem pro mne byl užitečnou zkušeností. Oceňuji systematičnost přístupu a strukturu kurzu, která nastavuje dobrý poměr mezi teorií a praxí a poskytuje také potřebný čas k osvojení a zažití nové zkušenosti. Myslím, že pro spoustu absolventů je důležité také představení klíčových principů ájurvédské energetiky, kterým Dr. Neel Venugopal výklad prokládá. Kurz vřele doporučuji zájemcům z řad široké veřejnosti a osobně zejména těm, kteří praktikují jógu a znalost energeticky významných bodových struktur jejich těla pro ně může být velmi užitečná. Těším se na pokračování výcviku.“ 

www.barborahu-yoga.cz

Jedná se o základní kurz, na nějž navazuje nadstavbový kurz pod vedením Dr. Venugopala, který se koná jednou za dva až tři roky.

Základní kurz je nezávislý a ucelený a po jeho absolvování budete mít více než dost znalostí začít marmovou terapii ihned praktikovat. Kurz druhé úrovně je navazující – prohlubuje a rozšiřuje získané znalosti a zkušenosti. Naučíte se další marmové body, způsoby jejich manipulace a hlavně zákonitosti energetického fungování těla.

Je vhodný pro ájurvédské konzultanty, maséry, bodyworkery, léčitele, terapeuty jiných tradic, učitele jógy a všechny zájemce o práci s tělem a energií. Ájurvédští konzultanti a studenti ájurvédy mají příležitost prohloubit si své znalosti a dozvědět se o bodech a jejich účincích, které se běžně nestudují. 

Práce s marmovými body je veskrze praktická a vychází doslova z bitevního pole. Využívali ji bojovníci, kteří potřebovali okamžitý a účinný zásah. Tyto znalosti nejsou většinou nikde zaznamenány a jsou předávány z učitele na žáka.

V kurzu získáte nadstavbové dovednosti, které můžete bezprostředně uplatnit ve své stávající praxi.

Výstupem kurzu, mimo obsáhlých znalostí a jejich aplikace, je certifikát o absolvování výcviku.

Sadajyoti Belzová o kurzu s Dr. Venugopalem v roce 2017

Kurz marma bodů byl naprosto skvělý. Jasný, detailní, praktický, srozumitelný. Nejvíce mne nadchla praxe a intenzita, forma učení i systematičnost a jednoduchost, s jakou byla ájurvéda podána. Trpělivost a vzájemná tolerance celé skupiny.“ 

www.siddha-ajurveda.cz

Láďa Vobořil...

Krásný den všem,
rád bych se podělil o své zážitky z kurzu Marmová terapie I, který proběhl v termínu 22. 02. – 26. 02. 2017 pod organizačním zaštítěním Veroniky Šilarové. Věnuji se studiu ájurvédy několik let, a když jsem došel k marmovým bodům a marmové terapii, bylo mi jasné, že je to ta správná cesta, jak propojit hmotné tělo s nehmotnými, tedy tělo, mysl a ducha k udržení celkové rovnováhy a vitality. Knihy, dostupné v omezeném počtu, však plně mou touhu po poznání neuspokojily. S chutí a očekáváním jsem se tedy přihlásil na tento kurz. Musím říci, že nezklamal ani náhodou. Jako jeden z mála kurzů nabídl skutečnou kvalitu a hodnotu adekvátní ceně. Byl velmi dobře připraven po všech stránkách, panovala skvělá přátelská atmosféra mezi lidmi, kteří jako by se znali odjakživa. Zvlášť chci vyzdvihnout metodiku dr. Neela Venugopala, který hned zpočátku oznámil, že jeho cílem je, abychom, ač si všichni budeme psát poznámky a dostaneme skripta, z kurzu odcházeli s tím, že vše bude v naší hlavě a rukou. A myslím, že se mu to podařilo. Každé marmě jsme se věnovali zvlášť. Na každém z nás ji ukázal, všichni měli možnost opakovaně si vyzkoušet její lokalizaci, manipulaci s ní, a také celkové ošetření i masáž. Kurz byl vskutku výživný a v našem českém kontextu určitě ojedinělý. Nechybělo ani základní uvedení do systému ájurvédské medicíny. Myslím si, že po absolvování „jedničky“ si každý může s úspěchem zařadit tuto terapii do vlastní klientské praxe, a šířit tak toto poznání v aplikované formě dál.“ 

Martin Komár

Martin Komár je zkušený terapeut, masér, jogín a učitel. Má více než 14 let praktických zkušeností s masážemi, ve kterých vzdělává i druhé. Praktikuje marmovou terapii v tradici předané Dr. Venugopalem. Seznámí vás s veškerým učením, technikami a postupy, které potřebujete pro svou vlastní praxi, s přesahem do moderních technik práce s tělem a jógy. S Martinem se můžete blíže seznámit na jeho webu.


Cena praktické části zahrnuje přednášky, praxi, pomůcky, spotřební materiál a výukové materiály v češtině.

Dopravu, ubytování a stravování si každý účastník zajišťuje sám.


V přihlášce si můžete vybrat z následujících možností:

A. Úvod do marmové terapie (online záznam)
Jedná se o první část výcviku, kterou lze absolvovat samostatně. Pokud máte zájem i o navazujíc praktickou část výcviku, doporučujeme zhlédnout úvodní záznam s dostatečným předstihem.

B. Praktická část výcviku v uvedeném termínu
Pokud jste již absolvovali Úvod do marmové terapie (A) a chcete se přihlásit na navazující praktickou část výcviku.

C. Celý základní kurz v marmové terapii v uvedeném termínu
Zahrnuje obě části základního výcviku (úvod online a praktickou část) (podle přihlášky tedy možnosti A + B) za zvýhodněnou cenu.

D. Na kompletní základní výcvik (teorii online a praktickou část) můžete navázat nadstavbovým kurzem pokročilé práce s marmami pod osobním vedením Dr. Venugopala. Koná se jednou za čtyři roky.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Pepa Malecha o kurzu s Dr. Venugopalem v roce 2017

Neel je člověk na správném místě, jde mu to ze srdce. Ale i všichni účastníci výcviku byli fantastický, byli jsme jako jeden organismus. Každý den jsem byl spokojenější a měl jsem stále větší pocit radosti a štěstí. Ještě v pondělí jsem měl zvláštní pocit radosti a lehkosti. Asi to byla síla společné energie stejně naladěných lidí. Pak že se zázraky nedějí.“ 
Pouze symbol_cropped

Zajišťuje Akademie Klopoty, z.s.
IČ: 06843280

Komentáře jsou vypnuty.

  • Všechny události